6 Temmuz 2012 Cuma

Yeni Nissan Juke ve Haylazlık

Qasqai'nin haylaz küçük kardeşi Nissan Juke yenilendi.

Küçük bir spor otomobil ile bir SUV ve crossover aracın birleşimi konseptine sahip juke şimdi daha da heyacan verici. Alışılagelmiş tasarım çizgilerinin dışına çıkaran "sevimli tipsiz" dedirten yeni enerjik çizgileri ve yenilenen detayları ile göz dolduruyor.

Keskin ve çıkıntılı dış gövde aracı dikkat çekici kılıyor. Öte yandan sıradışı far yapısı ile alışılmışın dışına çıkarak, zincirleri kırıyor. Yerden yeterli derecedeki yüksekliği ve yandan bakıldığında sanki spor bir coupe araç gibi duruşu sizi cezbediyor. Qasqai'den alışık olduğumuz yüksek ve hakim sürüş pozisyonu, kolay görünür derinlemesine göstergeler ve sportif dashboard(ön konsol) daha da geliştirilerek Nissan Juke adapte edilmiş.

Sportif ön konsol, led aydınlatmalar ve en çok dikkat çekicisi olan orta konsol muhteşem. Özellikle orta konsolda ulaşılan tasarımsal yaklaşım başarısı çok dikkat çekici. Dışardan bakılınca vahşi ve sportif duruş, içeride sanki daha çok konforla buluşuyor.

Sürüşünüz sırasında kolaylıkla ses sitemi, telefon görüşmesi ve yol bilgisayarını kumanda etmenizi sağlayan direksiyon üzerindeki kumanda bunları ise kolay kullanımı ve kolay erişimi ile takdir topluyor. Nissan Qasqai'de beğeni toplayan ve sansıntısız vites geçişlerinde iddialı  x-ronik CVT otomotik vites, kullanım kolaylığı sağlayan akıllı anahtar sistemi ve start-stop çalıştırma özelliği Nissan Juke'da aynen kullanılan donanımlardan bazıları.

ABS Fren sistemi ve güvenli durmayı sağlayan EBD tüm versiyonlarda standart olarak geliyor. Gerek duruş sırasında gerekse hızlanmalar sırasında aracı dengede tutmak için bağımsız olarak sensörlerden aldığı değerlere göre 4 tekere tork ve frenleme dağılımı sağlayan başlangıç versiyonu olan Visia dışındaki modellerde standart donanım.

Sürücü hava yastığı, yolcu airbagive perde hava yastıklarını tüm versiyonlar standart donanım olarak koyan Nissan, güvenliğe verdiği önemi yine standart gelen "aktif ön koltuk kafalıkları" ile pekiştiriyor. Kazalarda, özellikle de size arkadan bir aracın çarpması sırasında, kafanızın öne doğru giderken, emniyet kemerinin tutması ve kaza sonrası geriye dönerken  "boyun zedelenmeleri" ile çok sık karşılaşılır. Bu hasar daha sonra bir ömür rahatsız edici ağrılar verecek etkiler bırakabildiği gibi bazen ölümcül de olabilmekte. Ama Juke, aktif kafalıkları ile, kazalar sırasında başınız öne doğru ilerler iken, başınız ile ilerleyerek boynunuzu arkadan destekleyerek bu riski ortadan kaldırmakta.

Şu anda Nissan Bayilerinde Shiro, Visia, Tekna, Sport Pack ve Platinium versiyonları ile 43.362 TL'den satışa sunulan Juke'ları takas ve yüzde 0'dan başlayan taksitler sağlayan araç kredisi avantajları ile ulaşabilmeniz mümkün.

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="1681,1682,1683,1684,1685,1686" orderby="rand"]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder