5 Mayıs 2012 Cumartesi

Volkswagen den uçan araba "Hover Car"

 

Volkswagen den müthiş bir konsept araç HOVER CAR

Otomobil üreticileri, tasarımcılar yada arç geliştiriciler tarafından sunulan konsept arabalar ulaşılmaz araçlardır. Yolda sürüş sırasında sürücü yada diğerlerinin neler hissedeceği düşünülmeden geliştirilirler. Ve testler, sürüşler sonrası gerçek bir otomobile dönüşürler. Ama bu dönüşüm sırasında üretim kapasite yeterliliği ve maliyet kısıntıları nedeniyle konsept halinden çok fazla şey kaybederek yollara düşerler.

İşte Çin'de geleceğin arabası nasıl olmalı konulu yarışmaya katılan 119.000 adet fikirden seçilerek ilk üçe giren çılgın bir fikir HOVER CAR.  Kelime anlamı "Halk Arabası" olan Volkswagen için gerçekten geleceğin halk arabası olacak bir konsept daha.

İki kişilik konsept araç, elekromanyetik yol üzerinde hareket edecek. Tıpkı yere değmeden, bir manyetik alan üzerinde yükselerek, oluşturulan sıralı manyetik alanlar üzerinde ilerleyen manyetik yüksek hızlı trenler gibi.

Gerçekten şu anda manyatik karayolları uzak bir ihtimal gibi dursana Dünyanın farlı yerlerinde bu konuda çalışmalar, özellikle Stanford Üniversitesinin liderliği ile ilerlemekte. Çok uzak olmayan bir zamanda bu araçla karşılaşabilir.

0 karbon emisyonu ile tamamen çevreci, merkezi bir trafik merkezinden aldığı bilgiler ve etrafındaki sensörler ile kolay, hızlı ve güvenli seyahat sunan bu araçla yolculuk keyifli olur sanırım. Bir küçük dokunuş ile park, bitmeyen lastikler ve benzinlik dertsiz bir hayat.

işte özgürlük bu olur sanırım. Çince olarak hazırlanmış aracı tanıtan bu video ile daha kolay anlaşılabilir konsept araç  

Volkwagen Uçan Araç Hover Car Konsept

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder