3 Mayıs 2012 Perşembe

Mercedes'in Yeni Hafif Ticarisi Citan Yakında Türkiye'de

Mercedes yaparsa en iyisini yapar algısı ve kalite faktörüyle binek otomobildeki başarısının ticari otomobillerde Sprinter ve Vito ile sağlamlaştırırken, hafif ticaride Viano yetersiz kalmıştı. İşte eksik halka yeni CİTAN ile tamamlanıyor.

Mercedes-Benz yapımı araçlarda en göze çarpan özellik olan güvenlik, yeni Citan’da da en önemli başlıklardan. Araç yükü değerlerini de gözeterek çalışan ADAPTIVE ESP sistemi ile standart olarak donatılan araçta bu sistem, ABS, VDC (aracın öden ve arkadan savrulmasını önleyici sistem) ve ASR (anti patinaj sistemi) gibi aktif güvenlik önlemlerini de kapsıyor.

Ayrıca sadeliğin verdiği ayrı bir estetik değere sahip 2013 Citan, 90Beygir ve 110 Beygir gücünde iki farklı dizel motor seçeneği ile gelen Citan’nın ayrıca 114 beygir gücünde benzin motoru seçeneği mevcut. Buda LPG severlere uygun araç, zira dizellere göre daha ekonomik bir satış fiyatı ile gelecek.

Yıl sonu gelmeden, önümüzdeki aylarda mercedes-benz bayilerinde olması beklenen araç, pazara yeni bir soluk getirecek gibi.

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="1201,1202,1203,1204,1205,1206" orderby="rand"]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder