27 Mayıs 2013 Pazartesi

Dacia Lodgy MPV Sınıfında İddialı

Bir Ranault markası olan Dacia ekonomik fiyata satışa sunduğu Logan, Sandero ve Duster modelleri ile yakaladığı başarıyı MPV sıfında Lodgy(Loci) ile girerken hafif ticariye Kangoo alternatifi olarak Dokker ile iddialı.

lodgy1

Özellikle MPV sınıfı dediğimiz geniş, hafif yüksek aile arabası arayanlara iyi fiyata alternatif sunuyor. Özellikle geniş bagaj hacmi ile babalar için gündüzleri bir hafif ticari kadar kullanışlı olan Loci ile iş dışında aile vakit geçirmek oldukça keyifli.dacia-lodgy-mpv-sinifinda-iddiali-2

Standart 5 kişilik ve geniş aileler için 7 kişilik versiyonları ile satışa sunulan Dacia Lodgy sınıfında bagaj hacmi ve işlevsellik açısından en iyiler arasında. 36.350TL den başlayan fiyatlar ile satışa sunulan araçta dacia araçlarda pek kullanılmayan 7 inçlik dokunmatik multimedya ve navigasyon sistemi geliyor. USB, Bluetooth, park sensörleri ve hız sabitleyici standart olarak gelmekte.

dacia-lodgy-mpv-sinifinda-iddiali-4

Dış hatları ile ilgi çeken Lodgy, aynı zamanda iç tasarımda aşırıya kaçmayan bir sadelliğin zerafetini sunuyor. 1,5 dci motorun 5 ileri ve 90 BG üreten ve 6 ilerişanzuman ile 110 BG üreten iki motor seçeneği ile satışına başlandı. ABS ve ESP gibi standart güvenlik donanımları yanında 2 yan hava yastığı ve hız sınırlayıcı gibi özellikler opsiyon olarak gelmekte.

dacia-lodgy-mpv-sinifinda-iddiali-3

Ayrıca bu araç DACİA nın FAS ta yer alan Tanger tesislerinde üretiliyor. Bu tesisin özelliği ise dünyanın ilk sıfır karbon ve sıfır atıklı üretim yapan otomobil fabrikası olması. [gallery ids="2515,2514,2513,2512,2511,2508"]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder