27 Mayıs 2013 Pazartesi

2013 Model Nissan Qashqai Modern Çizgiler

SUV yada daha net açıklama ile crossover segmentinin Türkiye'de en çok satan modeli olan Nissan Qashqai 2013 modeli ile daha modern çizgilere kavuştu.

Bir sedan araçta bulabileceğiniz konforu böyle bir SUV otomobilde sunmayı amaçlayan Nissan, size rahat bir ortam sunmak için hazır. Rahat ve konforlu sizi saran koltuklar, tamamen sürücüye ergonomik bir araçtan öte yaşam alanı sunan tasarım, derinlemesine dizayn edilmiş göstergeler, şehri izlemek yada yıldızlara bakıp aşk yaşamak belki de sadece biraz güneşlenmek için ideal bir cam tavan.... bunlar qashqai de sunulan iç tasarıma ait standartları aşan özelliklerden sadece birkaçı.

Gelelim dış tasarıma. 2013 Model Yeni Nissan Qashqai de özellikle yükseltilmiş ön kaput ve daha keskin ön ızgara ve farlar, size bu araç hemen fırlayıverecekmiş hissini oluşturuyor. te yandan önden arkaya uzanan modern çizgiler, gücü simgeleyen arka farlar ile daha kaslı görünüyor. 18cm olan yerden yüksekliği ve çamurluk etrafındaki siyah şerit ise bu aracı tam bir SUV yapıyor. 2012 modeline göre daha yüksek görünen 2013 model daha fazla cip görünümde.

Tabi ki her versiyonunda olduğu gibi 2013 modelde de güvenlik öncelikli ABS fren sistemini fren basıncının her koşulda dengeli dağılmasını sağlayan fren dağıtım sistemi EBD bulunmakta. Ayrıca Brake Assist ile sürücünün frene basma kuvvetini ölçerek ve bu ölçümü belirli frekans aralıkları ile kontrol ederek frenlemeye yardımcı olur.  Frenleme sırasında her tekerde gerekli basınçları ayarlayarak yada ayak gaz pedalında ise her teker için torku kontrol ederek viraj, ıslak zemin gibi durumlarda aracın güvenle, kaymadan yola devam etmesini sağlayan ESP ise Tekna versiyonu ve üzerindeki versiyonlarda standart gelmektedir.

Sürücü, yolcu ve perde hava yastıkları standart olan yeni qashqai'de yolcu tarafındaki hava yastıklarını(airbag) of yaparak kapata bilmektesiniz. Bu sayede eğer ön koltukta çocuklarınız var ise onların güvenliğini maksimum korumaya almış olmaktasınız. Diğer taraftan özellikle arkadan vurmalarda, başınızın öne doğru hareketi sırasında başınızı destekleyen koltuk başları ise boynunuzun darbe almasını önlemeye yardımcı olmakta. Zira bu tarz kazalarda genellikle boyun bölgesinde ağır yada daha sonra sizi rahatsız edecek hafif zedelenme ve incinmeler yaşam konforunuzu çok olumsuz etkilemektedir.

2 çekerli versiyonlarında 117HP güç üreten 1.6 benzinli ve 240Nm torku ve 110 beygir gücünü 6 ileri vitesle mükemmel ileten common rail turbo diesel motor seçenekleri yer almakta.

All Mode 4X4 elektronik sistemi ise gerekli hallerde 2 tekerden çekişe geçerek yakıt tasarrufu sağlarken, ihtiyaç duyduğu durumlarda dört tekerden çekişe otomotik geçen bir sistem. Bu özelliği barındıran 2.0 litre 320 Hp güç üreten ve 320Nm tork ile sizi cezbeden 6 ileri vitesli versiyonu ile sizi cezbetmeye hazır.

[gallery link="file" columns="2" size="medium" ids="1627,1632,1633,1634,1635,1636,1637,1638,1639" orderby="rand"]

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder